NÖROLOJİ


Nörolojik muayenelerin düzenli aralıklar ile huzurevi/bakımevi tecrübesi olan nörolog doktorlar tarafından yapılması ve sonrasında düzenlenen tedavilerin de Konak Huzurevi'nde olduğu gibi multidisipliner uzman bir ekip tarafından uygulamaya dökülmesi gerekir. Tedavi başladıktan sonra başarı ile uygulanması ve tedaviyi düzenleyen Nörolog Doktora geri bildirim verilmesi tedavinin başarısı için en önemli faktörlerdir. Konak Huzurevi bakım ekibi hakkında detaylı bilgiyi EKİBİMİZ bölümünde bulabilirsiniz...

Nörolojik bir hastalık olan Alzheimer sonucu beyin hücrelerinde kayıplar oluşur. Hücre kayıplarına bağlı olarak beyin büzüşür ve küçülür. Başlangıç döneminde basit unutkanlıklara yol açan hastalığın ilerlemesiyle birlikte kişi yavaş yavaş yakın geçmişe ait yaşananları unutur. Zaman içinde yakın çevresini ve ailesini tanıyamaz duruma gelen kişi, duygu ve düşüncelerini kontrol etme konusunda zorlanır. Sıklıkla 60 yaşından sonra görülen Alzheimer hastalığına ait semptomlar yavaş yavaş ortaya çıkar. Dolayısıyla hastalığın başlangıç evresi kişinin kendisi ya da yakın çevresi tarafından fark edilemeyebilir. Ancak gün geçtikçe ilerleyen hastalık, zaman içinde kişinin günlük aktivitelerini yapamamasına neden olur.


Bütün sorularınız için 7 / 24 Aktif olan whatsapp destek hattımızı kullanabilir ya da hemen ara butonunu kullanarak hızlı bir şekilde bizi arayabilirsiniz.