HUZUREVİ


Konak Huzurevi'nin öne çıkan özelliklerinden bir tanesi pandemi sürecinde teknolojik imkanlardan faydalanarak kurduğu özel görüşme alanı sayesinde hiçbir bulaş riski olmadan konuklarını aileleri ile buluşturabilme hassasiyetidir. Huzurevimizde konaklayan yaşlılarımızın yararlanabileceği diğer bir özellik ise keyifli zaman geçirebilecekleri ortak salon ve bahçe alanına geçişlerin son derece güvenli ve pratik olmasıdır. Konuklarımız ve yaşlı yakınlarımız açısından Konak Huzurevi'nin tüm odalarının banyolu olması, kamera sistemi ve haftalık değişen yemek menüsü de özellikle tercih sebebidir. 

Huzurevi 60 yaş ve üzerindeki muhtaç yaşlıları korumak, bakmak, sosyal, psikolojik ve fiziksel gereksinimlerini karşılamak, sürekli bakıma ve rehabilitasyona gereksinim duyanlara bakım ve rehabilitasyon hizmeti vermekle görevli ve yükümlü olan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Huzurevleri ile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri olarakta adlandırılır.

Huzurevi Yaşlı kişilerin yaşamlarını  sağlık, huzur ve güven içinde sürdürmeleri amacıyla, kendi kendilerini idare edebilecek şekilde rehabilitasyonlarının sağlandığı , tedavisi mümkün olmayanların  ise sürekli  olarak özel bakım altına alındığı yatılı sosyal hizmet kuruluşudur.

Huzurevi Doğuştan veya sonradan her hangi bir hastalık yada kaza sonucu kalıcı veya geçici olarak bedensel ve zihinsel yeteneklerini değişik derecelerde yitiren yaşlıların, mevcut fonksiyon kapasitelerinin belirlenerek tedavi edilmesi, geriye kalan güç ve yeteneklerinin geliştirilerek fiziksel, psikolojik sosyal ve ekonomik yönden var olan kapasitelerinin desteklenmesi ve günlük yaşamda bağımsız duruma gelmelerine yönelik çalışma ve yardımların tümünün yapıldığı kuruluştur.

Huzurevi Ruh sağlığı yerinde olup ,bulaşıcı hastalığı olmayan, yatağa bağımlı ya da fiziksel ve zihinsel gerilemeleri nedeniyle özel ilgi, destek ve koruma gerektiren yaşlılara verilen hizmeti


Bütün sorularınız için 7 / 24 Aktif olan whatsapp destek hattımızı kullanabilir ya da hemen ara butonunu kullanarak hızlı bir şekilde bizi arayabilirsiniz.