Alzheimer Demans Nedir


Halk arasında bunama veya unutkanlık olarak adlandırılan Demans; tek bir hastalık olmayıp, bellek ve zihinsel yeteneklerin bozukluğu ile giden hastalıkların hepsine verilen isimdir.

Demans olarak adlandırılan hastalıkların bir kısmı kesin tedavisi olmayan ve geri dönüşü imkansız olan hastalıklar iken (Alzheimer gibi), bazıları tedavi ile düzelebilen hastalıklardır. Tiroid hastalıkları, vitamin eksikliği, depresyon, anksiyete bozukluğu gibi psikiyatrik rahatsızlıklar bunlardan birkaçıdır.

Geri dönüşü mümkün olmayan Demans hastalıklarının çok büyük bir bölümü ilerleyici olup, ne kadar erken saptanırsa uygun tanı ve tedavi ile ilerleyişi yavaşlatılabilir.

Konak Huzurevi Alzheimer hastalarının bakımını hastalığın her ilerleyen evresinde devam ettirir. Gerekli bakım hizmeti ve medikal desteği kapsayıcı ve şeffaf bir şekilde ailelere sunar. Konak Huzurevi bakım ekibi hakkında detaylı bilgiyi EKİBİMİZ bölümünde bulabilirsiniz...


Bütün sorularınız için 7 / 24 Aktif olan whatsapp destek hattımızı kullanabilir ya da hemen ara butonunu kullanarak hızlı bir şekilde bizi arayabilirsiniz.